Reoveemahuti paigaldus
Reoveemahutid on suletud ja lekkekindlad mahutid, kuhu kogutakse hoone reovesi. Reoveemahuteid saab paigaldada peaaegu igale poole ning neid kasutatakse sageli piirkondades, kus puudub tsentraalne kanalisatsioonisüsteem või kuhu pole lubatud septiku või biopuhasti paigaldamine. Reoveemahuti koos paigaldus on alternatiividega võrreldes soodne, aga arvestada tasub reoveemahuti tühjendamisega kaasneva regulaarse väljaminekuga. Reoveemahuteid peetakse väga vastupidavaks lahenduseks reovee kogumisel – õige paigalduse ja hoolduse korral võivad vastu pidada isegi aastakümneid.
Reoveemahuti paigalduse sammud
Reovee kogumise planeerimine ja projekt
Reoveekogumise planeerimisel tuleb arvestada mitmete oluliste teguritega, et leida parim võimalik lahendus:
- Arvestage, kui suur on eeldatav reovee kogus, mis Teie majapidamises tekib. See aitab kindlaks teha, millist tüüpi reoveesüsteemi ja kui suurt reoveemahutit vajate.
- Valige sobiv reoveekogumise süsteem (nt septik, biopuhasti või reoveemahuti), mis vastab teie vajadustele ja piirkondlikele nõuetele. Veenduge projekti esitamise vajaduses ja omavalitsuse kooskõlastuse saamise nõuetes. Tavaliselt piisab ehitisteatise koostamisest.
- Valige reoveemahuti või muu reoveekogumise süsteemi asukoht, mis oleks piisavalt kaugel veekaevudest, elamutest ja teistest tundlikest aladest, et vältida reostusohtu. Reoveemahuti paigaldamisel veenduge ka purgimisauto ehk paagiauto ligipääsus reoveemahuti tühjendamise korral.
Reoveemahuti paigaldus
Reoveemahuti asub maa all ja nähtavale jääb ainult kontrollkaevu kaas. Reoveemahuti täpne paigaldamise viis sõltub pinnase tüübist ja põhjavee tasemest. Oluline on tagada, et mahuti oleks stabiilne ning vastupidav pinnase survele ja põhjavee tõusule.
Reovee mahuti paigaldamiseks kaevatakse sobiva suurusega kaevik. Seejärel tasandatakse ja tihendatakse kaeviku põhi, paigaldatakse ankurdusplaadid, reoveemahuti asetatakse horisontaalselt ja ühendatakse kanalisatsiooniga. Pärast seda täidetakse kaevik täitematerjaliga ning tihendakse iga täitematerjali kiht. Soovituslik on paigaldada ka reoveemahuti andur, mis annab täituvusest märku.
Reoveemahuti tühjendamine
Reoveemahuteid tühjendatakse vastavalt vajadusele ehk sõltuvalt reovee hulgast ja mahuti suurusest. Reoveemahuteid võivad tühjendada vastavat luba omavad ettevõtted.
Reoveemahutite suurused ja võimalused
Reoveemahuteid on saadaval erinevates suurustes, võimaldades valida sobiv vastavalt kasutajate veetarbimise harjumusele ja tühjendamise võimalustele. Enamasti on reoveemahuti suurus 2-100 m³ vahel, sobides nii suvilate puhul kui ka suurtele tööstusettevõtetele. Eramajade puhul kasutatakse sagedasti reoveemahuteid suuruses 5 m³, 10 m³ ja 15 m.
Reoveemahutite paigalduse hind
Reoveemahutite paigalduse hind sõltub nii mahuti suurusest kui ka paigalduse keerukusest, mida mõjutavad pinnase omadused, põhjavee tase, kaevetööde keerukusest ning paigalduskoha ligipääsetavusest, tagasitäite materjalist jne.
Reoveemahuti paigaldus Tartus ja Lõuna-Eestis
Jüritoru OÜ põhitegevuseks on vee- ja kanalisatsioonisüsteemi ehitusega seotud tööd: müüme ja paigaldame vee- ja kanalisatsioonitorustikke, reoveemahuteid, imbsüsteeme, biopuhasteid, veepumpasid ja hüdrofoore, rajame sadeveedrenaaže. Meil on pikaajaline töökogemus torutööde alal ning suudame leida lahenduse igas majapidamises. Meie varasemate töödega saab tutvuda kodulehel.
Kas plaanite reoveemahuti paigaldust Tartus või Lõuna-Eestis? Võtke meiega ühendust – aitame reoveemahuti paigalduse igas etapis, nõustamisest ja reoveemahuti müügist kuni kaevetööde ja mahuti paigalduseni.